W końcu wraca Bundesliga! Już za kilka godzin podejmiemy na własnym stadionie Borussię Moenchengladbach. Oto co do powiedzenia miał trener David Wagner na konferencji prasowej poprzedzającej ten mecz.

O absencjach: „Obecnie w kadrze, nie licząc zawodników z długotrwałymi urazami, wszyscy są gotowi do gry. Amine Harit ma problemy z mięśniem uda, ale nie wygląda to na tyle poważnie, by opuścił więcej niż jedno spotkanie – właśnie to z Borussią.”

O Todibo: „Jean-Clair to naprawdę świetny, młody człowiek. Widać po nim, że ma ochotę grać dla naszego klubu i widać również, że jest na to gotowy. Czy znajdzie się w kadrze meczowej, tego jeszcze nie zdecydowaliśmy.”

O Todibo: „Todibo świetnie się pokazał podczas pierwszego treningu, a na dodatek szatnia go bardzo gorąco powitała. Myślę, że będziemy mieli wspólnie jeszcze wiele świetnych momentów.”

O Nübelu: „Alex Nübel nadal jest zawodnikiem Schalke i jako drużyna musimy go wspierać. To, co stanie się po sezonie, nie może mieć wpływu na atmosferę w szatni.”

O Gregoritschu: „Wiedzieliśmy już wcześniej, że Gregoritsch to bardzo dobry piłkarz. Od razu po przyjściu dawał z siebie 200% aby się zaaklimatyzować i pokazać się z dobrej strony, co mu się w moich oczach udało.”

O rywalu: „Wszyscy wiemy jak świetnie Borussia sobie radziła w poprzedniej rundzie, ale nie możemy patrzeć na miejsce w tabeli. W najbliższym spotkaniu zobaczymy na boisku dwie bardzo silne drużyny, mam jednak nadzieję, że to my okażemy się lepiej przygotowani do powrotu.”