Już w niedzielę Schalke rozegra pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej! Rywalem Królewsko-Niebieskich będzie VfL Wolfsburg, który zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. Zobaczmy, co do powiedzenia mieli na przedmeczowej konferencji Schuster, Heidel oraz Tedesco! 

Schuster: „Wszyscy oprócz Breela Embolo oraz Guido Burgstallera uczestniczą w treningach. Niestety na mecz z Wolfsburgiem nie podejmiemy ryzyka i ze względów bezpieczeństwa Amine Harit i Nabil Bentaleb zostaną w domu. Musimy poczekać, aż nadrobią zaległości treningowe.”

Heidel: „Odejście Naldo było dla nas wszystkich przykrym przeżyciem. Nie chcieliśmy mu stawiać jednak kłód pod nogi, więc spełniliśmy jego życzenie. Wicekapitanem w takim razie zostaje Benjamin Stambouli, a do rady drużyny dołączył Bastian Oczipka.”

Tedesco: „Zdecydowaliśmy, że Philip Fontein oraz Haji Wright pozostaną w seniorskiej drużynie. To samo tyczy się Ahmeda Kutucu oraz Benjamina Gollera. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pokazać dobrą pracę naszej szkółki.”

Heidel: „Okienko transferowe trwa do 31.01. Nie musimy się spieszyć, bo rynek jest skomplikowany. Musimy poczekać na niektóre ruchy innych klubów aż sami będziemy mogli podjąć jakieś decyzję. Proszę o cierpliwość, bo wszyscy pracujemy intensywnie nad możliwymi transferami.”

Darowaliśmy sobie tłumaczenie frazesów o dobrze przepracowanym obozie, patrzeniu z nadzieją w przyszłość, naprawieniu błędów i dobrych przeczuciach.
Początek meczu w niedzielę o 18:00, a jutro na naszej stronie zapowiedź!