Już dziś o 18:30 Schalke zmierzy się z FC Koeln! Zobaczmy, co do powiedzenia przed tym meczem miał trener Die Knappen, David Wagner.

Wagner: „Co do spraw personalnych, nie jesteśmy pewni, czy w bramce zagra Alex Nübel z powodu problemów mięśniowych na treningu. Jeśli jego stan się nie polepszy, zagra Markus Schubert.”

Wagner: „Nie mam w ogóle obaw podczas rotacji w bramce. Markus od tygodni trenuje znakomicie i jest co kolejkę gotowy do gry, jestem pewien, że w razie potrzeby stanie na wysokości zadania.”

Wagner: „To, że wygraliśmy 4 spotkania z rzędu nie oznacza od razu roli faworyta. Jasne, że cieszy nas taka seria i jesteśmy pewni siebie, ale Köln to bardzo nieprzyjemny przeciwnik i musimy wyjść na to spotkanie w 100% skupieni.”

Wagner: „Mamy obecnie to szczęście, że wszyscy w składzie są zdolni do gry albo mają tylko mikro urazy. Tak silna ławka to błogosławieństwo dla trenera.”

Wagner: „Chłopaki w ostatnim sezonie stracili bardzo dużo pewności siebie, naszym celem jest się teraz odbudować na nowo. Uważam, że powoli zaczyna nam to wychodzić.”

Wagner: „Widać również od razu, że zniknął strach przed odważnymi zagraniami, indywidualnymi akcjami i zabawy z piłką. To dopiero malutki krok w przód, ale cieszę się, że już jest widoczny.”