Nareszcie koniec czekania – wraca Bundesliga. Na pierwszy ogień trudny wyjazd do Monachium. Sprawdźmy co przed tym spotkaniem powiedział na konferencji prasowej trener naszego zespołu David Wagner.

O sytuacji kadrowej
Matija Nastasic jeszcze odpoczywa po kontuzji w meczu z Bochum, ale prognoza na powrót do treningu sięga przyszłego tygodnia. Omar Mascarell ćwiczy już z resztą drużyny, ale musimy mieć na uwadze jak długa była jego kontuzja i dlatego też nie będzie grał w pierwszym meczu.
O przygotowaniach przedsezonowych
Jestem pozytywnie zaskoczony nastawieniem chłopaków i ich występami. Zawodnicy, którzy powrócili do klubu po wypożyczeniu, pokazali wolę walki i widać po nich, że zależy im aby pozostać w Schalke.
O numerze jeden między słupkami
Ralle przekonał nas wszystkich występami w meczach testowych i mamy pewność, że można mu ufać w trakcie sezonu. Schubert ma ogromny potencjał i świetne umiejętności, ale zważając na kontuzję i brak pełnego uczestnictwa w przygotowaniach do sezonu pozostanie zmiennikiem Ralfa.
O transferze Goncalo Paciencii
Goncalo jest młodym, a zarazem doświadczonym zawodnikiem. Ma świetne warunki fizyczne, które idą w parze z bardzo dobrą techniką. Będąc w Eintrachtcie pokazywał jak niebezpieczny jest w powietrzu i to, że potrafi zachować zimną krew w polu karnym. Wszyscy wierzymy, że ten transfer pomoże nam iść naprzód.
O pierwszym przeciwniku
Wiadomo, że wejść w sezon z mocniejszym przytupem byśmy mogli grając tylko z Dortmundem. Czy się boimy? Ani trochę. Jest to okazja przede wszystkim do tego, aby pokazać, że wyciągnęliśmy wnioski z minionej kampanii i poprawiliśmy swoją grę.