Przed nami pierwszy domowy mecz pod wodzą Davida Wagnera. Oto co amerykański trener miał do powiedzenia na konferencji prasowej.

Wagner: „Wczoraj Rabbi Matondo przeszedł operację stopy, wszystko skończyło się pomyślnie. Niestety nie uczestniczył w treningu przez 4 tygodnie, więc będziemy musieli poczekać na jego comeback.

Wagner: „Suat Serdar niestety dopiero powraca do indywidualnych ćwiczeń, więc jego powrót do składu nie jest jeszcze określony. Uth, Schöpf i Boujellab wystąpią dzisiaj w drużynie U23, a Ozan Kabak najprawdopodobniej znajdzie się w kadrze meczowej podczas następnego spotkania.

Wagner: „Jesteśmy bardzo daleko od perfekcji, ale mogę zauważyć już postępy. Małymi, ale dokładnymi krokami chcemy osiągać nasz cel i wykreować nasz styl.

Wagner: „Wiadomo, że to Bayern Monachium. Natomiast my jesteśmy Schalke 04, nie musimy się wstydzić i bać żadnego przeciwnika. Chcemy przez całe spotkanie dać z siebie wszystko i pokazać naszą wolę walki.

Wagner: „Terminarz nie przeszkadza nam w żadnym stopniu. Pierwszy mecz sezonu odbył się na trudnym terenie i pokazaliśmy się z dobrej strony, teraz możemy zapewnić rozrywkę na samym początku rozgrywek naszym kibicom w Gelsenkirchen. Mecz z takim rywalem zawsze jest prestiżowy.