Schalke jest na najlepszej drodze, by wywalczyć sobie utrzymanie w lidze. Jeśli dziś Stuttgart przegra z Herthą lub jutro Die Knappen ograją Augsburg, będą pewni pozostania w Bundeslidze na kolejny sezon. Zobaczmy, co do powiedzenia przed meczem miał trener Królewsko-NiebieskichHuub Stevens:

Stevens: „Nie interesuje mnie mecz Stuttgartu. Musimy patrzeć na siebie i na własne wyniki, tylko od nas zależy sytuacja w tabeli.”

Stevens:Jeffrey Bruma musiał przerwać ostatni trening z powodu urazu mięśniowego. Niestety Salif Sane nie jest jeszcze w pełni sił, więc musimy pomyśleć o alternatywie na mecz z Augsburgiem.”

Stevens: Gorkem Can trenował ostatnio z seniorską drużyną, ale nie jestem pewien, czy zostanie w niej na dłużej. Na pewno otrzyma szansę na dalszy rozwój i uczestniczenie w treningu, bo mamy zbyt duże braki kadrowe.”

Stevens: „Wygrane derby to świetne uczucie, ale tylko chwilowe. Ten mecz to malutki plaster patrząc na całokształt sezonu. Jednak cieszymy się, że mogliśmy chociaż na chwilę sprawić radość kibicom.” Stevens: „Augsburg gra zupełnie inną piłkę niż Dortmund. Nie możemy podchodzić do każdego spotkania tak samo z myślą, że jakoś to będzie. Każdy rywal wymaga innej taktyki, a mecz z Augsburgiem będzie dla nas bardzo trudny.”

Stevens: „Nie wiem, czy David Wagner zostanie moim zastępcą. Nie wiem też, jakim jest typem trenera, pamiętam go tylko jako zawodnika.”