Już jutro za niespełna 24 godziny podopieczni Huuba Stevensa zmierzą się z odwiecznym rywalem – Borussią Dortmund. Zobaczmy, co ciekawego do powiedzenia miał na przedmeczowej konferencji trener Schalke:

Stevens: „Rywalizacja pomiędzy Dortmundem a Schalke pozostanie na zawsze. Jeśli jednak BVB będzie na końcu sezonu ponad Bayernem, to oczywiście pogratuluję tak dobrego wyniku.”

Stevens: „Cieszę się na to spotkanie. Miałem z derbami cudowne wspomnienia, zarówno też jak i tragiczne. Myślę jednak, że to ostatnie derby jako trener.”

Stevens: „Ahmed Kutucu mi zaimponował. Oprócz tego, że równocześnie zdawał maturę, grał również w rezerwach oraz uczestniczył w pełnym treningu. Jestem pełen uznania za taką postawę.”

Stevens: „Cedric Teuchert i Ahmed Kutucu sami do mnie przyszli i poprosili o występy w U19 i U23, żeby nabrać formy na zbliżające się mecze. Takie zaangażowanie zostanie docenione przez każdego trenera.”

Stevens: „Mamy wystarczająco dużą kadrę na derby. Kontuzjowani są Mark Uth, Jewhen Konoplyanka, Sasha Riether, Alessandro Schöpf i Steven Skrzybski.”

Stevens: „Zawiodłem się bardzo na Nabilu. Nie podjąłem tej decyzji sam, cały sztab zgodził się na ponowną degradację. Piłka nożna to sport drużynowy, kto tego nie rozumie, nie osiągnie w nim żadnego sukcesu.”