Nareszcie zakończyła się przerwa na mecze międzypaństwowe i wracamy do ligowego grania, które interesuje nas najbardziej. Zanim jednak na dobre nasze myśli skupią się na sobotnim spotkaniu z Freiburgiem, jesteśmy winni wam przedstawienie tego, jak nasi zawodnicy radzili sobie w swoich narodowych kadrach. Kilku z nich, bowiem może wracać do klubu z podniesioną głową i w dobrym nastroju.

Alexander Nübel & Cedric Teuchert

Miało być trzech naszych przedstawicieli w niemieckiej kadry U-21, ale ostatecznie, z powodu urazu oka z, wyjazdu zrezygnował Thilo Kehrer. Pozostała dwójka jednak godnie reprezentowała Schalke w eliminacjach do Mistrzostw Europy. W pierwszym z meczów, wygranym 3:0 z Izraelem, na listę strzelców wpisał się Teuchert, któremu nie szczędził pochwał Domenico Tedesco. Drugi mecz to bezbramkowy remis z Kosowem. Cieszy fakt, że w obu meczach czyste konto zachował Nübel i chociaż w reprezentacji ma okazję do pokazania swoich umiejętności.

Alessandro Schöpf & Guido Burgstaller

W równie dobrych humorach do klubu wróci austriacki duet. Może nie odegrali oni w dwóch meczach kluczowych ról, ale z pewnością dołożyli cegiełki do pewnych zwycięstw nad Słowenią i Luksemburgiem. Warto dodać, że Schöpf w jednym z meczów wystąpił w środku pola.

Leon Goretzka

Dwa sparingi z trudnymi rywalami i żadne z nich nie zakończyło się zwycięstwem. W spotkaniu z Hiszpanią, Goretzka pojawił się na końcową część meczu, a w meczu z Brazylią wystąpił od początku. Nie były to jednak olśniewające zawody pomocnika i trudno powiedzieć, czy przybliżył się do wyjazdu na mundial.

Nabil Bentaleb

Z powodu lekkiego urazu zagrał tylko w jednym ze spotkań, szczęśliwie w tym wygranym. Po meczu z Tanzanią został odesłany do klubu i już z Niemiec oglądał, jak jego drużyna przegrywa 2:1 z Iranem.

Amine Harit

Harit, odwrotnie do Bentaleba, wystąpił tylko w drugim spotkaniu. Maroko bez niego uporało się z Serbią, a już z jego udziałem pokonali Uzbekistan 2:0.

Matija Nastasić

Bliźniacza sytuacja. Pierwsze spotkanie obejrzał z ławki, by w drugim pokonać Nigerię 2:0. Serbom udało się zachować czyste konto, co jest szczególnie ważne dla obrońcy.

Marko Pjaca

Jego Chorwacja rywalizowała z zespołami z Ameryki. W przegranym meczu z Peru dostał od trenera kilka minut, lecz w wygranym starciu z Meksykiem zaprezentował się już w dłuższym wymiarze.

Yevhen Konoplyanka

W zremisowanym spotkaniu z Arabią Saudyjską wyprowadził swój zespół jako kapitan, ale nie udało się poprowadzić go do zwycięstwa. Mecz z Japonią był bardziej udany, gdyż oprócz zwycięstwa, Konoplyanka pokonał bramkarza rywali.

Weston McKennie

Niestety ze względu na uraz nie znalazł się on w meczowej kadrze na spotkanie z Paragwajem. Na pewno ma czego żałować, bo jego drużyna zdołała pokonać rywala 1:0. Z perspektywy Schalke jednak lepiej, że nie wystąpił w tym meczu, gdyż mógł się narazić na pogłębienie kontuzji.

Breel Embolo

Oba spotkania może zaliczyć do udanych. Z Grecją jeszcze bramki nie zdobył, ale ale już w sparingu z spotkaniu z Panamą wpisał się na listę strzelców. Cieszy fakt, że Embolo ma miejsce w pierwszej jedenastce silnej kadry Szwajcarów, co pokazuje, że bardzo na niego liczą w kontekście mundialu.

Podsumowując:

Alexander Nübel (Niemcy U-21) – 90 minut i czyste konto z Izraelem (3:0), 90 minut i czyste konto z Kosowem (0:0)

Cedric Teuchert (Niemcy U-21) – 75 minut i gol z Izraelem (3:0), 86 minut z Kosowem (0:0)

Alessandro Schöpf (Austria) – 74 minuty ze Słowenią (3:0), 28 minut z Luksemburgiem (4:0)

Guido Burgstaller (Austria) – 69 minut ze Słowenią (3:0), 15 minut z Luksemburgiem (4:0)

Leon Goretzka (Niemcy) – 10 minut z Hiszpanią (1:1), 61 minut z Brazylią (0:1)

Nabil Bentaleb (Algieria) – 61 minut z Tanzanią (4:1), poza kadrą z Iranem (1:2)

Amine Harit (Maroko) – na ławce z Serbią (2:1), 90 minut z Uzbekistanem (2:0)

Matija Nastasić (Serbia) – na ławce z Marokiem (1:2), 90 minut z Nigerią (2:0)

Marko Pjaca (Chorwacja) – 19 minut z Peru (0:2), 60 minut z Meksykiem (1:0)

Yevhen Konoplyanka (Ukraina) – 90 minut z Arabią Saudyjską (1:1), 79 minut i gol z Japonią (2:1)

Weston McKennie (USA) – poza kadrą z Paragwajem (0:1)

Breel Embolo (Szwajcaria) – 73 minuty z Grecją (1:0), 47 minut i gol z Panamą (6:0)