W ostatnim meczu drugiej kolejki Bundesligi Schalke zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem prowadzonym przez ex – zarządców naszej drużyny. Czy trener „Die Rotten”, Andre Breitenreiter, udowodni swoje umiejętności w meczu przeciwko swoim byłym podopiecznym? 

Gdy pracę w Gelsenkirchen stracił Horst Heldt zgłosił się po niego będący wówczas w 2. Bundeslidze Hannover 96. Ówczesny spadkowicz walczył o powrót do niemieckiej elity, a zwolniony z Schalke dyrektor miał w tym pomóc. Jak się okazało później – z dobrym skutkiem. 20 marca 2017 roku „Die Rotten” zajmowali miejsca w czubie tabeli, jednak Heldt postanowił oddać losy awansu „swojemu” człowiekowi, którego zatrudnił wcześniej w Schalke – Andre Breitenreiterowi. 43 – letni szkoleniowiec wywiązał się z postawionego przed nim zadania i tak oto duet, który z Gelsekirchen „został wywieziony na taczkach” spełnił oczekiwania zarządu oraz marzenia kibiców.

Dziś przychodzi im podjąć na własnym stadionie drużynę byłych podopiecznych, a więc Schalke 04 Gelsenkirchen. W poprzedniej kolejce podopieczni Tedesco zaprezentowali wspaniały taktycznie futbol i 2:0 wygrali z wicemistrzem Niemiec, drużyną RB Lipsk. Hannover także dobrze przywitał się z Bundesligą, ponieważ po bramce Harnika pokonał FSV Mainz.
Przed sezonem „Die Rotten” rozegrali aż dziesięć meczów sparingowych, z których wygrali sześć, zremisowali trzy oraz przegrali jedynie jeden.

Bilans dotychczasowych konfrontacji pomiędzy Hannoverem i Schalke Gelsenkirchen przemawia wyraźnie na korzyść „Die Koenigsblauen” – piłkarze z Gelsenkirchen wygrali bowiem 36 spośród 68 spotkań, przy 18 zwycięstwach gospodarzy niedzielnej potyczki i 14 remisach. Ostatni raz obie drużyny mierzyły się w sezonie 2015/2016, kiedy to Schalke dwukrotnie wygrało w stosunku 3:1

W drużynie Hannoveru nie wystąpią dziś: Albornoz, Bech, Sarenren oraz Pirb. Dużym problemem gospodarzy ostatniego meczu drugiej kolejki Bundesligi będzie nieobecność tego ostatniego. Kapitan „Die Rotten” w meczu pucharowym nabawił się urazu więzadeł krzyżowych i przez blisko pół roku nie będzie do dyspozycji Breitenreitera. W Schalke niedostępni będą dziś jedynie Schoefp oraz Stambouli. Poza tym na placu gry prawdopodobnie nie pojawi się Breel Embolo, który wystąpił wczoraj w meczu rezerw oraz od pierwszej minuty nie zobaczymy raczej Guido Burgstallera, który nie doszedł do pełnej sprawności po kontuzji.
Przewidywane składy:
Hannover: Tschauner – Korb, Sane, Felipe, Ostrzolek – Anton, Schwegler – Klaus, Karaman – Jonathas, Harnik
Schalke: Fahrmann – Kehrer, Naldo, Nastasic – Caligiuri, Bentaleb, Goretzka, Oczipka – Konoplyanka, Hart – Di Santo