Mecz z Lokomotivem będzie ostatnim spotkaniem w ramach tegorocznej fazy grupowej Ligi Mistrzów. Schalke uzyskało już awans, więc do tego meczu może podejść ze spokojem. O nastrojach po Revierderbach, sytuacji kadrowej i oczekiwaniach przedmeczowych wypowiedział się na konferencji prasowej Domenico Tedesco. Oto jego najważniejsze opinie.

O przegranych derbach…

Taka porażka na pewno boli. Musimy ponownie natchnąć naszych piłkarzy. Nadszedł czas, by się otrząsnąć, zakasać rękawy i kontynuować pracę na pełnych obrotach.

O Skrzybskim…

Steven nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Ryzyko jest wciąż zbyt duże, by mógł wystąpić w meczu.

O podejściu do meczu…

Zawsze chcemy wygrywać i teraz to też nie ulegnie zmianie. Zasłużyliśmy na awans do 1/8 finału. Muszę jednak być bardziej kreatywny przy ustalaniu składu, ze względu na aktualną sytuację kadrową.

O młodych graczach…

Cedric Teuchert nie jest jeszcze gotowy do gry przez 90 minut, ale uwzględniamy go w kadrze meczowej. Dodatkowo w składzie znajdą się dwaj zawodnicy z naszego U19, czyli Ahmed Kutucu i Benjamin Goller.

O rotacjach…

Zawsze trzeba dokonywać rotacji w składzie. Potrzebujemy świeżości w zespole. Chłopcy, którzy zagrali w sobotę zostawili na murawie sporo zdrowia.

O Mendylu w ataku…

Pomysł z wystawieniem go do linii ataku nie wypalił. Nie mam problemu z tym, by przyznać się do błędu.

O Kutucu…

Ahmed może zagrać na wielu pozycjach i prezentuje się dobrze z piłką przy nodze. Posiada on świetny charakter do piłki i bardzo dojrzał przez ostatnie lata. Na pewno znajdzie się w kadrze, ale nie mogę obiecać, że zagra od początku.

O nieobecnych…

Guido Burgstaller był na prześwietleniu i będzie musiał przejść jeszcze kilka badań. Z Lokomotivem nie zagra na pewno. Nabil Bentaleb ma kilka stłuczeń, ale nie wyklucza go to na ten moment z gry.

O starych znajomych…

Benedikt Höwedes był dla nas wspaniałym zawodnikiem i kapitanem. Jefferson Farfan to kolejna postać, która łączy nas z Lokomotivem. Nasi fani na pewno nie zapomnieli, co zrobili dla klubu i jestem pewien, że godnie ich powitają. Warto wspomnieć też trzecią osobę związaną w przeszłości z Schalke, czyli Erika Stoffelhausa, który przez wiele lat pracował na rzecz klubu, a dziś jest dyrektorem sportowym moskiewskiego klubu.