Już dziś Schalke zmierzy się w pierwszym wiosennym, wyjazdowym meczu. Przeciwnikiem naszych ulubieńców będzie Hertha Berlin, a na trybunach zasiądą członkowie fanclubu Schalke Polen! Miejmy nadzieję, że Tedesco i spółka nie rozczarują przyjezdnych z Polski. Zobaczmy także co przed meczem do powiedzenia miał szkoleniowiec Die Knappen.

Tedesco o kontuzjach ofensywnych zawodników: „Konoplyanka będzie dostępny na mecz z Herthą. Embolo i Burgstaller niestety dalej nie są gotowi do gry.”

Tedesco o transferach: „Zanim wykonamy jakiekolwiek gwałtowne ruchy, musimy się upewnić, że są to dobre posunięcia. Ja koncentruję się na zawodnikach, których mam w drużynie. Toczy się wiele rozmów. Każdy proponuje różne rozwiązania. Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy wiem, jakiego typu zawodnika potrzebujemy. Razem podejmiemy najlepszą decyzję”.

Tedesco o sytuacji w klubie: „Jesteśmy zadowoleni z obecnego progresu. Chcemy dać zawodnikom szansę rozwoju”.

Tedesco o zmianach w bramce: „Ralf Fährmann zachował się bardzo profesjonalnie. Bardzo dobrze poradził sobie ze zmianą w bramce, to dobrze”.

Tedesco o pojedynku z Herthą: „Hertha może skrzywdzić każdy bundesligowy zespół. My jednak chcemy skupić się na sobie. Posiadamy nową dynamikę w zespole i większą pewność siebie. Chcemy pokazywać coraz większy potencjał z tygodnia na tydzień. Mamy szacunek do każdego przeciwnika, ale nie czujemy żadnej presji większej niż przed każdym innym meczem. Każdy z nas chce rozegrać lepszą drugą część sezonu”.