Po zwycięskich Revierderbach czas na realizację kolejnego celu. Jest nim oczywiście awans do finału Pucharu Niemiec, który tradycyjnie zostanie rozegrany na Olympiastadion w Berlinie. Jedno miejsce w finale jest już zarezerwowane przez Bayern Monachium, który pewnie pokonał wczoraj Bayer Leverkusen 2:6. O to drugie, o godzinie 20:45, zawalczą Schalke oraz Eintracht Frankfurt. Półfinałowe starcie zostanie rozegrane na Veltins Arena, co bez wątpienia będzie dużym atutem drużyny Domenico Tedesco. Czy die Knappen będą w stanie wywalczyć bilet do Berlina? Aby się o tym przekonać, zapraszamy na transmisję do TVP Sport. 


STATYSTYKI STARĆ  W PUCHARACH 

Oba zespoły spotkały się ze sobą w DFB-Pokal 8-krotnie. Bilans tych meczów korzystniej wypada dla dzisiejszych gości, którzy w 4 przypadkach wyeliminowali Schalke z rozgrywek pucharowych. W pozostałych 3 tryumfowała drużyna z Zagłębia-Ruhry. Jeśli zauważyliście pewien błąd rachunkowy powyżej, to bardzo dobrze, bowiem jedno spotkanie z 1977 roku zakończyło się wynikiem remisowym (2:2 po dogrywce), przez co musiał zostać rozegrany dodatkowy mecz rozstrzygający sprawę awansu (wygrany przez Eintracht 4:3). Bilans bramkowy pucharowych spotkań tych drużyn wynosi 13:18 na korzyść „Orłów”.

Ostatnim starciem pomiędzy Eintrachtem a Schalke w Pucharze Niemiec jest mecz z 2005 roku. Wówczas zespół z Frankfurtu nie pozostawił złudzeń zawodnikom Ralfa Rangnicka, pokonując „Królewsko-Niebieskich” aż 6:0 na własnym stadionie.  Warto wspomnieć, iż we wspomnianym meczu zagrał Tomasz Wałdoch, który opuścił murawę po pierwszej połowie.

ABSENCJE

W dzisiejszym meczu na pewno nie zagra Matija Nastasic, którego nie zobaczymy w składzie już do końca sezonu. Niepewna jest również sytuacja Breela Embolo, co do którego decyzja miała zapaść przed samym meczem.

W zespole Niko Kovaca nie wystąpi natomiast Renat Dadashov, Omar Mascarell, Ante Rebic oraz Carlos Salcedo.

PODSUMOWANIE

Eintracht Kovaca jest zespołem niezwykle solidnym i groźnym – nie bez powodu Chorwat od lipca będzie prowadził Bayern Monachium. Jeżeli jednak Schalke zagra z takim zaangażowaniem, jak w ostatnim meczu derbowym, szanse na awans będą bardzo duże. A trzeba przyznać, że miejsce w finale byłoby pięknym ukoronowaniem ogromnego wysiłku, jaki wykonał Domenico Tedesco ze swoją drużyną w obecnym sezonie.

Tradycyjnie na relację live z meczu zapraszamy na naszego facebooka: TUTAJ