Potwierdziło się to, o czym nieoficjalnie mówiono od jakiegoś czasu. Były kapitan Schalke przeniósł się do drużyny mistrza Włoch – Juventusu – na zasadzie rocznego wypożyczenia. Bianconeri na mocy umowy będą mieli też prawo do wykupienia Niemca na stałe.

Po tym, jak Höwedes zdał dziś testy medyczne, jego transfer został oficjalnie ogłoszony na stronie internetowej Juventusu. Jak stwierdził Christian Heidel, dyrektor sportowy Schalke – „nie była to dla nas łatwa decyzja, ale ze względu na lojalność Benedikta i wiele lat spędzonych przez niego w klubie zdecydowaliśmy się pozwolić mu zrealizować pragnienie przejścia do Juventusu i zaakceptować ofertę wypożyczenia. Życzymy mu wszystkiego dobrego we Włoszech”.

Istotnie, Benedikt Höwedes przez lata wiernie służył Die Knappen. Do struktury młodzieżowej Schalke trafił latem 2001 roku. Przez sześć lat gry w kategoriach juniorskich zdobył między innymi mistrzostwo Niemiec U-19. W seniorskiej drużynie zadebiutował w październiku 2007 roku w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Rosenborgowi, wygranym przez Schalke 2:0. Kilka dni później Höwedes rozegrał też swoje pierwsze spotkanie w Bundeslidze, zaś rywalem była ekipa Karlsruher SC. Szybko wyrósł na kluczową postać drużyny – odegrał znaczącą rolę w zdobyciu wicemistrzostwa kraju w 2010 roku oraz w dotarciu do półfinału Ligi Mistrzów rok później, między innymi dzięki pamiętnemu trafieniu w meczu z Interem. To nie jedyny jego gol w tak ważnym pojedynku – strzelił też jedną z bramek w finale Pucharu Niemiec, gdzie Schalke pokonało Duisburg 5:0. Wśród sukcesów Höwedesa nie możemy oczywiście pominąć tytułu mistrza świata wywalczonego z reprezentacją Niemiec w Brazylii w roku 2014. Ówczesny kapitan Die Knappen zagrał wówczas we wszystkich siedmiu meczach na pozycji lewego obrońcy.

We wszystkich rozgrywkach rozegrał łącznie 333 mecze dla Schalke (w tym 240 w Bundeslidze), zdobywając w tym czasie 23 gole (12 w lidze). Przez sześć lat pełnił funkcję kapitana drużyny.