Schalke oficjalnie utrzymało się w lidze, więc do ostatnich dwóch meczów może podejść bez presji. W sobotę zmierzymy się ze świetnie dysponowanym Bayerem, który walczy o udział w Lidze Mistrzów. Zobaczmy, co do powiedzenia przed meczem miał trener Królewsko-NiebieskichHuub Stevens:

Stevens: „Nie wierzę, że Salif Sané będzie w stanie zagrać w sobotę. Być może wystąpi w ostatnim meczu tego sezonu. Suat Serdar nie czuł się najlepiej, ale zakładam, że będzie z nami w Leverkusen.”

Stevens: „To oczywiste, że presja zniknęła, ale zakładam, że drużyna będzie się chciała godnie zaprezentować. Trzeba być uczciwym wobec innych zespołów.”

Stevens: „W niedalekiej przyszłości na pewno zasiądę do rozmów z nowym trenerem, Davidem Wagenerem, i przedyskutujemy ważne tematy.”

Stevens: „Do ostatniego dnia, w którym jestem odpowiedzialny za zespół, zrobię wszystko, by drużyna prezentowała się jak najlepiej. Przez 10 dni nadal mogę to robić…”

Stevens: „Nie możemy zawieść naszych fanów, co robiliśmy przez cały sezon. Tym bardziej czujemy się zobowiązani do pokazania pełnego zaangażowania w meczu z Bayerem.”

Stevens: Jeśli istnieje taka możliwość, chcemy dać zagrać Saschy Rietherowi kilka minut w ostatnim meczu, aby mógł pożegnać się z fanami. Ma on także cechy pozwalające na zajmowanie stanowiska w branży piłkarskiej po zakończeniu kariery.”