Schalke po bardzo dobrych ostatnich meczach stoi przed szansą przedłużenia passy zwycięskich meczów. Dziś, tj. 15. października, piłkarze Die Knappen zmierzą się z ekipą z Kolonii w walce o 3 punkty w ligowej tabeli. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30 i będzie transmitowany na kanale Eleven Sports 1 oraz Eleven Sports 4.

Ostatnie spotkanie

Obie drużyny kończyły zeszłą kolejkę w zgoła odmiennych humorach.

Schalke rozbiło dobrze grający w tym sezonie Lipsk, aż 3:1!

Bramki strzelali Sane, Harit oraz Matondo. Dla zawodników z Gelsenkirchen to zwycięstwo może być kluczowe w kontekście budowania morale na kolejne spotkania, ponieważ to Lipsk był niesamowicie chwalony w trakcie tego sezonu.

Kolonia natomiast została zdemolowana przez słabo prezentującą się w tegorocznych rozgrywkach Herthę aż 4:0!! Bramki trafiali Dilrosun, Ibisevic 2x i Boyata. Jeśli Kolonia zagra z Schalke tak jak z Herthą, to może to się skończyć rozbiciem ekipy Koziołków jeszcze wyższym.

Sytuacja w tabeli

Schalke po sześciu rozegranych kolejkach 1. Bundesligi zajmuje 4. miejsce ze stratą jedngo punktu do liderującego Bayernu Monachium. Nasz dzisiejszy przeciwnik, Koeln, jest na miejscu 17. ze stratą aż 10 punktów do Schalke!

Schalke odnotowało 4 zwycięstwa z rzędu i aktualnie nikt nie ma tak dobrej passy, jak zawodnicy z Gelsenkirchen.

Kolonia na drugim biegunie, w ciągu ostatnich 4. kolejek przegrali oni 3. razy i zanotowali jedyne w tym sezonie zwycięstwo.

Absencje

W ekipie Schalke jest niezwykle spokojnie, w meczu nie wystąpi jedynie Bentaleb, a reszta zawodników jest zdolna do gry!

Natomiast w Kolonii zabraknie: Clemensa, Drexlera, Mere, Verstraete’a Terodde.

Oczywiście jest to ogromna strata dla ekipy z Kolonii, szczególnie w kontekście walki o jakikolwiek punkt w starciu z Królewsko-Niebieskimi.

Ciekawostki

Amine Harit to zawodnik, który w każdym z trzech ostatnich spotkań Schalke miał udział przy dwóch bramkach (gol lub asysta).
– Schalke to jedyna ekipa, która wygrała ostatnie 4 spotkania!
– Tylko lider – Bayern Monachium – strzelił więcej bramek w ciągu ostatnich 4 spotkań niż Schalke. Kolonia? Ma tylko dwie, obie z Freiburgiem.
Modeste strzelił trzy bramki i zaliczył dwie asysty w 7. meczach przeciwko Schalke.
– Kolonia jest niepokonana przez ostatnie 4 spotkania w Gelsenkirchen, wygrali trzy mecze i jeden zremisowali.

Podsumowanie

Mecz zapowiada się na jednostronne widowisko, w którym (dzięki Bogu!) to Schalke ma być w roli surowego nauczyciela futbolu. Piłka nożna, jak się już wielokrotnie przekonywaliśmy, jest jednak przewrotna i może się okazać, że Modeste jeszcze potrafi zdobywać seryjnie bramki. Mimo wszystko zdobycie 3 punktów to obowiązek, a brak pełnej zdobyczy punktowej może spotkać się ze sporym rozczarowaniem ze strony kibiców.

Michał Bełdzikowski